Wyślij zapytanie

Szlifowanie posadzek oraz schodów lastryko i granitowych

Firma B-Clean Group Polska Sp. z o. o, zajmuje się profesjonalnym szlifowaniem powierzchni wykonanych  z lastryko oraz granitu.
Zarówno granit jak i lastryko, należą do jednych z najczęściej stosowanych materiałów wykończeniowych.
Należy pamiętać że są to materiały o odmiennej charakterystyce i właściwościach.
Granit jest to krystaliczna skała magmowa – kamień naturalny wydobywany w postaci skalnych bloków i poddawany obróbce: cięcie, szlifowanie, polerowanie.
Jest to materiał wytrzymały i stosunkowo mało nasiąkliwy. Odporny na czynniki atmosferyczne. Ponieważ granit w swojej strukturze ma mikro szczeliny, należy zabezpieczać go odpowiednio przed chłonięciem wody lub przed zabrudzeniami tłustymi – powstającymi np. w obiektach  gastronomicznych. Jest on stosowany w miejscach o charakterze prestiżowym:  biurowcach, kompleksach budynków użyteczności publicznej, jak również wykorzystywany w  obiektach prywatnych.
Lastryko (również lastriko, lastrico) powstaje z połączenia kruszyw (grys, marmur, kamień) ze spoiwem (wodą, cementem) Jest kamieniem sztucznym, poddawanym obróbce polerskiej.
Stosowany przy pokrywaniu powierzchni nie zadaszonych, na zewnątrz budynków, jak i do wnętrz. Jest tańszym materiałem niż kamienie naturalne, posiada właściwości antypoślizgowe. Ponieważ nie jest to jednolita naturalna skała i łączenie kruszyw ze spoiwem nie jest tak idealne jak w przypadku kamienia naturalnego, podczas eksploatowania  zachodzą różne procesy degradacji materiału. Lastryko jest podatne na zabrudzenia kwaśne i tłuste. Wymaga szczególnej pielęgnacji i zabezpieczania przed wodą. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji i użytkowaniu, jest dobrym materiałem będącym tańszą alternatywą dla kamienia naturalnego.

Na czym polega proces szlifowania posadzek oraz schodów z lastryko i granitu.

Proces obróbki powierzchni wykonuje się przy pomocy dysków ściernych o różnym stopniu gradacji. W pierwszym etapie używając grubszych materiałów ściernych uzyskuje się idealnie równą powierzchnię, następnie stopniowo zmniejszając ziarnistość dysków ściernych przechodzi się do czynności polerskich – nadających ostateczny wygląd szlifowanych powierzchni.

W wyniku złego użytkowania, lub źle wykonanych prac konserwacyjnych, zarówno lastryko jak i granit wymagać będą szeregu zabiegów pozwalających przywrócić im pierwotne piękno.
Profesjonalnie przeprowadzone prace polegające na szlifowaniu, polerowaniu i konserwacji powierzchni wykonanych z materiałów takich jak lastryko czy granit – pozwolą zregenerować i poprawić ich wygląd.
Dzięki profesjonalnie wykonanym zadaniom powierzonym Firmie B-Clean – posadzki i schody będą zadbaną wizytówką w Państwa domach, biurach  czy budynkach użyteczności publicznej.

Na naszą ofertę składają się m. in. usługi:
– czyszczenie posadzek betonowych, z kamienia, laminatu oraz płytek;
– doczyszczanie fug i zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach;
– maszynowe i ręczne doczyszczanie posadzek i schodów;
– konserwacja czyszczonych nawierzchni;
– zabezpieczenie posadzek, podłóg, schodów specjalistycznymi środkami przeciwko substancjom żrącym;
– szlifowanie powierzchni wykonanych  z lastryko, granitu, marmuru jak i innych materiałów;
– wszelkie prace mające na celu doczyszczenia i impregnacji posadzek i schodów.
– regeneracja posadzek oraz schodów

Napisz lub zadzwoń do nas. W 24 h wykonamy wycenę i doradzimy najlepszy zakres rozwiązań i usług.

Kontakt

B Clean Group Polska sp. z o.o.
ul. Tulipanów 57
44-152 Gliwice

kom. +48 604539364
kom. +48 786817037
biuro@b-clean.pl