Wyślij zapytanie

Odśnieżanie dachów i usuwanie sopli

W czasie zimy duże obiekty narażone są na śnieg, który pod dużym naporem naciska na dach. W przypadku budynków wielkopowierzchniowych koniecznym jest regularne odśnieżanie dachów wraz z usuwaniem sopli, aby nie tylko chronić budynek przed naciskiem, ale również przechodniów, którym sople mogą zrobić krzywdę. B-Clean od początku swojej działalności specjalizuje się w pracach odśnieżających i zatrudnia do tego specjalistów, nie rzadko – alpinistów.

 

Jak wygląda odśnieżanie dachów?

W przypadku budynków wielkopowierzchniowych, najczęściej mamy do czynienia z dachami o minimalnym kącie przechylenia. W trakcie deszczu woda spokojnie spływa do rynien lub kanałów wlotowych (zbiorników wewnątrz obiektu), jednak w trakcie zimy śnieg zbiera się na powierzchni i powoduje wielotonowy nacisk na konstrukcję. Nasi specjaliści przed rozpoczęciem prac zabezpieczają obiekt dookoła po to, aby przypadkowi przechodnie nie ucierpieli w wyniku zrzucanego śniegu. Prace nadzorowane są przez oddelegowane do tego zadania osoby, zaś pracownicy zgodnie z zasadami BHP są zabezpieczeni (najczęściej pasami lub linami alpinistycznymi) na wypadek poślizgów.

B-Clean stawia na nowoczesne techniki, dlatego już w trakcie usuwania śniegu z dachów korzystamy ze środków rozpuszczających lód. Dzięki temu nie zawsze musimy zrzucać śnieg (przed lub za budynek), bo w przypadku dobrej pogody rozpuści się on pod wpływem substancji, które stosujemy. Ma to na celu maksymalną ochronę osób znajdujących się przed budynkiem i minimalizację jakiegokolwiek ryzyka.

 

Jak wygląda usuwanie sopli?

Wraz z usuwaniem śniegu dbamy również o sople, które zazwyczaj znajdują się na łączeniu elewacji z dachem. Do ich usuwania stosujemy wiele technik i nie rzadko są to techniki alpinistyczne. W przypadku trudno dostępnych miejsc korzystamy z wysięgników, a wszystkie prace są wykonywane tylko przez naszych najlepszych, najbardziej doświadczonych fachowców. Usunięte sople są błyskawicznie transportowane do odpowiedniego miejsca lub kontenera, bo nawet w takiej formie może stwarzać zagrożenie dla człowieka.

 

Napisz lub zadzwoń do nas. W 24 h wykonamy wycenę usługi i doradzimy najlepszy zakres rozwiązań i usług

 

Szczegółowa oferta dotycząca odśnieżania dachów i usuwania sopli

Na naszą ofertę składają się usługi:

– odśnieżanie dachów w obiektach wielkopowierzchniowych,
– ręczne lub mechaniczne odśnieżanie dachów,
– usuwanie sopli z całego budynku, również miejsc trudno dostępnych,
– zabezpieczenie obiektu na czas odśnieżania,
– usuwanie sopli z wykorzystaniem techniki dostępu linowego,
– prace sprzątające, mające na celu usunięcie zebranego śniegu i sopli,
– wszelkie prace mające na celu bezpieczne usunięcie śniegu z dachów.

Kontakt

B Clean Group Polska sp. z o.o.
ul. Tulipanów 57
44-152 Gliwice

kom. +48 604539364
kom. +48 786817037
biuro@b-clean.pl